انتقاد تند دادستان کل کشور به آذري جهرمي

• انتقاد تند دادستان کل کشور به آذري جهرمي
     ،

آيت‌الله محمدجعفر منتظري در مراسم توديع و معارفه دادستان تهران، گفت: يکي از مسائل مهم و به روز، فضاي مجازي است که متأسفانه در کنار آثار و فوايد آن، منشأ ديگري از انواع فساد شده است. 

وي ادامه داد: مسئولان اجرايي ودولتي بايد به آمار جرائم رايانه‌اي توجه کرده و آن را بشنوند. طبق آمار رسيده در تهران براساس شکايت وارد در دادسراي جرايم رايانه‌اي در سال 95، 1826 فقره در سال 96، 38 هزار و 341 پرونده تشکيل شده که نشان‌دهنده رشد 20.47 درصدي است و در سال 97، 46 هزار و 804 فقره ثبت شده که رشد 23.7 درصدي را نشان مي‌دهد که نسبت به سال 95 افزايش 47.6 درصدي دارد. 

منتظري با اشاره به رشد اخطارگونه اين جرايم گفت: اگر بخواهم اين جرايم را مطرح کنم شرم‌آور است، فضاي مجازي اکنون رها شده و براي کشور آفت شده است، نمي‌گويم اين فضا نباشد و به آن نيازي نيست، بلکه جزو ضروريات است، اما آنچه مورد مطالبه رهبري بوده اين است که بايد مديريت شود. 

وي افزود: مسئوليت فضاي مجازي مستقيما برعهده وزارت ارتباطات است، چرا که بيشترين مسائل به اختيارات اين وزارتخانه برمي‌گردد و بنده به عنوان مدعي‌العموم از وزير ارتباطات سؤالي دارم. 

وي ادامه داد:‌ از وزير ارتباطات مي خواهم با حضور يک کارشناس که معرفي مي‌کنم به تلويزيون بيايد و پاسخ بدهد که چرا نسبت به راه‌اندازي شبکه ملي اطلاعات که خواسته رهبري است عملي نکرده و چرا مصوبات شوراي عالي مجازي را اجرايي نمي‌کند؟

وي ادامه داد: فرياد را کجا بزنيم؟ رهبري، مراجع عظام، دستگاه قضا و عامه مردم مي‌خواهند به اين فضا رسيدگي شود، چرا کوتاهي مي‌کنيد؟

دادستان کل کشور گفت: طبق مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي مکلف بوديد شبکه اجتماعي داخلي را تقويت کنيد، چرا بايد پول و سرمايه‌اي که در تقويت شبکه اجتماعي داخلي بايد باشد را جايگزين تلگرام و اينستاگرام جهنمي مي‌کنيد؟

وي تأکيد کرد: بايد نسبت به اين کوتاهي به مردم پاسخ دهيد. 

وي با طرح سؤال ديگري از وزير ارتباطات گفت: چرا بايد پهناي باند بيشتري را به شبکه‌هاي خارجي اختصاص دهيد؟ طبق مصوبه مگر مکلف نبوديد که پهناي باند شبکه هاي خارجي را محدود وبه پهناي باند شبکه‌هاي داخلي بيفزاييد؟

وي افزود: من مدعي مردم هستم، آسيب و جنايات و مشکلات ناشي از رها بودن فضاي مجازي را مي‌بينم و تعجب مي‌کنم پس از وقوع حادثه طلبه همداني، آن جمله عجيب و غريب را گفته باشيد. هنوز حضوري شما را نديده ام که به شما دست‌مريزاد بگويم. 

منتظري افزود: اين شبکه جهنمي تلگرام و اينستاگرام که از خارج از کشور هر چه مي‌خواهند محتوا در آن قرار مي دهند را همه مي‌دانيم چگونه است و آن وقت شما به عنوان وزير ارتباطات به گونه‌اي سخن مي‌گوييد که گويا اجراي سند 2030 را تقويت مي‌کند. 

دادستان کل کشور گفت:‌ ما بايد در تحقق سياستهاي نظام گام برداريم و اگر کوتاهي کنيم، در نزد وجدان، مردم و درگاه الهي بايد پاسخگو باشيم. 

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : بايد ,کشور ,مجازي ,دادستان ,ارتباطات ,شبکه ,فضاي مجازي ,وزير ارتباطات ,پهناي باند ,آذري جهرمي ,اجتماعي داخلي ,شبکه اجتماعي داخلي
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ آموزش مجازی هنرستان فردوسی طراحی سایت، سئو، تبلیغات در گوگل سئو کلاه سفید Parnell محصولات آموزشی عرفانی زاده کتابخانه عمومی شهید اشرفی اصفهانی کبود راهنگ صفحه شیما سهرابی رایگاه دانستنی های زندگی Elvin